Jak przygotwać projekt pieczątki.

Jeśli zamierzasz sam stworzyć wzór odbicia twojej pieczątki musisz pamietać o kilku rzeczach. Przygotowanie projektu pieczątki powinniśmy ropoczać od przygotowania treści która ma się znaleźć na naszym odbiciu. Następnie powiniśmy wybrać obudowę pieczątki (np. automat samotuszujący, tradycyjna pieczątka drewniana, pieczątka kieszonkowa, pieczątka metalowa itd.) Jeśli nie wiesz jaki typ obudowy wybrać przeczytaj czym się różnia na stronie rodzaje pieczątek. Należy wybrać pieczątkę, która najbardziej będzie Państwu odpowiadała a także bezproblemu pomieści wszystkie informacje, które chcemy umieścić na odbiciu. 

darmowy lub własny projekt pieczątki.

Przygotuj treść pieczątki

Zastanów się jakie informację muszą znaleźć na Twojej pieczątki w zależności od potrzeb. Na naszej stronie znajdziesz wiele informacji i różnych wzorów pieczątek które pomogą Ci utworzyć własny projekt odbicia oraz wiele informacji na temat treści które muszą znajdować się na pieczątce.

Wybierz obudowę stempla

Jeśli już wiesz co powinno znajdować się na Twojej pieczątce, dopasuj rozmiar pieczątki do treści. Ważne jest aby od całkowitego rozmiaru pieczątki ustawić marginesy z każdej strony 1 mm. Na przykład pieczątka Trodat 4912 o rozmiarze 47 mm x 18 mm bezpieczny obszar to 45 mm x 16 mm 

Zaprojektuj układ odbicia

Jeśli masz już gotową treść pieczątki i wybrałeś już obudowę pieczątki oraz rodzaj stempla. Kolejną czynością jest odpowiednie rozmieszczenie treści logotypów, piktogramy itd. wedle uznania. Trzeba pamietać o tym aby wszystkie grafiki były w formacie wektorowym.

Przekształć czcionki w krzywe

Przed wyeksportowaniem pliku należy przekształcić czcionki w krzywe po to aby wykorzystane przez Ciebie czcionki zostały zachowane w projekcie. Dodatkowo nie zaleca się stosowania czcionek szeryfowych np. Times New Roman (jeśli zachodzi taka konieczność minimalna wielkość czcionek szeryfowych to 9 pkt.)  

Zapisz i wyeksportuj wzór

Jeśli projekt pieczątki jest już gotowy należy go zapisać i wyeksportować, przyjmujemy dwa typy plików .cdr w wersji x16 lub starszej. Projekt można przesłać również w wyeksportowanym pliku .pdf w obu przypadkach należy pamietać o przekształceniu czcionek w krzywe, po to aby zachować krój czcionek.

Zamów i prześlij plik

Po poprawnym wyeksportowaniu pliku z projektem pieczątki, należy przesłać nam projekt pieczątki na 
e-mail: jurex.laser@wp.pl 
Każdy projekt sprawdzamy pod względem poprawnośći w razie wątpliwości lub problemów skontaktujemy się z Tobą. W treści maila podaj kolor obudowy i tuszu.