wzory odbić różnych datowników.

Pieczątka z datą - Datownik

Datowniki wyposażone są w mechaniz który umożliwia ułożenie czionki w odpowiedni sposób którego odbiciem bedzię data (dzień-miesiąc-rok). Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań min: datowniki ręczne, automatyczne samotuszujące małe datowniki biurowe, elektroniczne, podwójne lub z płytką tekstową na których oprócz daty możemy umieścić dodatkową treść. Każdy z tych stempli ma swoje praktyczne zastosowanie w innej dziedzinie. Najpopularniejsze datowniki, które można spotkać to te automatyczne lub samotuszujące, znacznie skracają i ułatwiają pracę przede wszystkim tam gdzie oznaczenie datą jest istotne. Najczęściej jest to data przyjęcia i wysyłki towaru, zarejestrowania dokumentów lub korespondencji w firmie, potwierdzenie zapłaty, odbioru gotówki. Z łatością można użyć ich przy wystawianiu faktur z terminem przelewu, gwarancji, zwrotów, reklamacji i wielu innych przetwarzanych na co dzień dokumentach. Niektóre datowniki oprócz daty wyposażone są w mechaniz który pozwala na ustawienie dokładnej godziny wraz minutami. Datownik to bardzo przydatne i proste w obsłudze narzędzie, wiele osób uważa że jest to niezbędne urządzenie w wyposażeniu biura.

Kilka datowników, z płytką tekstową i zwykłe datwoniki z datą.

Datownik automatyczny

Pieczątka z datą - automatyczna lub samotuszująca to identyczny mechanizm, który znajduje się w obudowach automatycznych tylko że zamiast typowej treści na pieczątce mamy datę, którą możemy dowolnie zmieniać wedle naszych potrzeb. W praktycznie każdej firmie i instytucjach publicznych spotkamy małe datowniki, dzięki którym nie trzeba robić tego ręcznie, znacznie przyspieszają pracę zwłaszcza jeśli do oznacznie datą jest duża ilość dokumentów. Trzeba wspomnieć że dostępne są zwykłe datownik na których znajdziemy tylko datę oraz datowniki z płytką tekstową to takie na których możemy umieścić dodatkową treść, logo firmy, dane kontaktowe, opis wykonanej usługi lub typowe hasła, wpłynęło, zapłacono dnia, potwierdzam za zgdoność z oryginałem i inne. Pieczątka z datą pozwoli w łatwy sposób zapanować nad estetycznym uporządkowanie dokumentów w kolejności chronologicznej. 

Datownik, pieczątka elektryczna do znakowania.

Datowniki elektroniczne

Stempel elektroniczny to urządzenia które mają szerokie zastosowanie wielu branżach może drukować, tekst, godzinę, datę, znakowanie można wykonać na dowolnych przedmiotach w sposób dotykowy lub bezdotykowy. Wiecej informacji znajdziesz na stronie która jest poświęcona temu tematowi sprawdź stemple elektroniczne. Wykorzystanie tuszy szybkoschnących umożliwia wykonanie nadruków na powierzchniach gładkich np. metal lub tworzywa sztuczne. Drukarki ręczne stosuję się np. do znakowania w procesie kontroli jakości i produkcji, pracach magazynowych oraz pakowaniu.

Datowniki do ręcznego ustawiania.

Datownik ręczny

To tradycyjny datownik taśmowy, zasada działania jest taka sama jak w pieczątkach klasycznych wykonanych z drewna. Do odbicia daty, będzie potrzebna zewnętrzna poduszka z tuszem. Zmiana daty i obsługa jest tak samo prosta jak w przypadku datowników automatycznych. Datowniki taśmowe nie posiadają możliwości umiesczenia dodatkowych informacji ponieważ nie posiadają płytki teksowej. Zalety tego stempla to prosta konstrukcja, odporną na intensywną eksploatacje, łatwość regulacji daty, wyraźne odbicie na każdej płaskiej powierzchni.