Wzory różnych odbić pieczątek z datą.

Co to jest numerator? I do czego służy.

Numerator to rodzaj stempla który pozwala na znakowanie seryjne cyframi, można go stosować na biletach, kartach gwarancyjnych, fakturach, przy ręcznym numerowaniu stron, podczas porządkowania wielostronnicowych dokumentów. W ofercie dostępne są numeratory automatyczne oraz ręczne różnica tych dwóch urządzeń polega na zastosowanym mechanizmie, więcej informacji o działaniu tego rodzaju pieczątek znajdziesz poniżej. Numeratory mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, np. automatyczne powtórzenia, płytkę tekstową lub datownik. Ważne jest aby wybrać odpowiednie urządzenie które będzie spełniało nasze oczekiwania. Kolejna sprawa na która trzeba zwrócić uwagę to konstrukcja. Obudowa powinna być stabilna i trwała najlepiej wykonana w całości z metalu lub metalowego rdzenia połaczonego z obudową wytworzoną z tworzywa sztucznego. Produkt powinnien być wygodny w użytkowaniu a praca tego urządzenia niezawodna i komfortowa zwłaszcza przy intesywnym stemplowaniu nawet przez kilka godzin.

Dwa automatyczne numeratory reiner.

Numerator automatyczny

Takie numeratory posiadają mechaniz, który odpowiada za automatyczną zmianę kolejnych cyfr np. (1,2,3,4) doskonałe rozwiązanie, które pozwala na pracę bez konieczności robienia przerw na zmianę kolejnych cyfr. na Pieczątki tego typu mogą być wyposażone w dodatkowe funkcję min. programator którego zadaniem jest wykonywanie powtórzeń na przykład przy ustawieniu na 3 powtórzenia odbicie będzie wyglądało tak (1,1,1,2,2,2,3,3,3). Ze wzlędu na różnorodność modeli przed zakupem warto upewnić się czy aby napewno numerator będzie spełniał nasze oczekiwania.

Numeratory ręczne i automatyczne trodat.

Numeratory ręczne

Tradycyjny numerator to taki którego cyfry wymagają ręcznego ustawienia, nie ma możliwości automatycznej zmiany. Obsługa tego mechanizmu jest banalnie prosta jak w przypadku pozostałych produktów. Wystarczy ustawić cyfry w kolejności w jakiej je potrzebujemy i odbicie jest gotowe, ciąg liczb pozostanie taki sam dopóki nie zostanie zmieniony. Ręczne numeratory występują w dwóch odmianach samotuszujących oraz taśmowe do których potrzebna będzie zewnętrzna poduszuka z tuszem dokładnie tak samo jak w przypadku tradycyjnych stempli drewnianych.